laenud

Laenude valimisel on oluline mitmeid aspekte arvestada. Esiteks tasub võrrelda erinevate laenuandjate pakutavaid intressimäärasid, lepingutasusid ja tingimusi. Lisaks peaks pöörama tähelepanu erinevatele täiendavatele kindlustustele ning võtma arvesse ka laenulepingu muutmise võimalikke tasusid. Laenulepingu tingimustega tuleb hoolikalt tutvuda, eriti ennetähtaegse tagastamise või lõpetamisega seotud detailidega. Samuti on oluline hindamisakti ajastamine uusarenduste puhul. Oluline on teada, et kodupank ei pruugi alati parimat pakkumist teha ning võib olla kasulik kaaluda teisi pankasid ja nende personaalset lähenemist. Kiirlaenude puhul tasub jälgida intressimäärasid, lepingutasusid, laenuperioodi ja krediidi kulukuse määra. Kiirlaenude võrdlemine aitab leida sobivaima ja soodsaima lahenduse. Laenu võtmisel tuleb olla vastutustundlik ning hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda ja võimekust laenu tagasi maksta.

Laenuturg on muutunud üha paindlikumaks ning pakub erinevaid finantstooteid laia spektri klientidele. Tänapäeva finantsasutused ja laenuandjad on välja töötanud tooteid, mis on kättesaadavad erinevate sissetuleku ja krediidiajalooga inimestele, tagades, et finantslahendused oleksid kõigi jaoks kättesaadavad. Selle tulemusena on tekkimas rohkem võimalusi, mis võimaldavad inimestel leida oma vajadustele vastavad laenupakkumised. Olgu selleks siis väikelaenud igapäevaste kulutuste katteks või suuremad laenud nagu kodu- või autolaenud, finantssektori areng on laiendanud valikuid, et pakkuda laene kõigile, kes otsivad sobivat finantseerimisvõimalust.

 • Laenude valimisel tuleb arvestada intressimäärade, lepingutasude ja tingimustega.
 • Tähelepanu tuleb pöörata täiendavatele kindlustustele ja laenulepingu muutmise võimalikele tasudele.
 • Kiirlaenude puhul on oluline jälgida intressimäärasid, lepingutasusid, laenuperioodi ja krediidi kulukuse määra.
 • Hindamisakti ajastamine on oluline uusarenduste puhul.
 • Kodupank ei pruugi alati parimat pakkumist teha, tasub kaaluda teisi pankasid ja nende personaalset lähenemist.

Laenuvõrdlus – leidke parimad intressimäärad ja tingimused

Üks oluline samm laenude valimisel on erinevate laenuandjate pakutavate intressimäärade ja lepingutingimuste võrdlemine. Meie laenuvõrdluse abil saate leida parimad intressimäärad, lepingutasud ja tingimused erinevate laenuandjate seas.

Laenuvõrdluse tegemisel on oluline hoolikalt vaadata iga laenuandja pakutavat intressimäära. Madalam intressimäär tähendab väiksemat kulukust laenu tagasimaksmisel. Samuti tuleb tähelepanu pöörata lepingutasudele, nagu laenulepingu sõlmimise tasu või igakuine teenustasu. Need kulutused võivad erinevate laenuandjate vahel oluliselt erineda ja võivad mõjutada teie laenu kogukulu.

Laenuvõrdluse abil saate ka võrrelda erinevate laenuandjate pakutavaid tingimusi. Näiteks võite võrrelda laenuperioodi pikkust, tagasimaksete sagedust ja võimalikke täiendavaid kindlustusi, nagu töökaotuse või haiguse kindlustus. Täiendavad kindlustused võivad tagada teie laenu tagasimaksmise ka siis, kui satute ootamatutesse raskustesse.

Laenuvõrdlus ja võrdlustabel

LaenuandjaIntressimäärLepingutasudTäiendavad kindlustused
Pank A2.5%20€Ei
Pank B2.2%15€Jah
Pank C2.8%25€Ei

Meie võrdlustabelis saate näha erinevate pankade pakutavaid intressimäärasid, lepingutasusid ja täiendavaid kindlustusi. See aitab teil teha informeeritud otsuse ning valida endale sobivaim laenupakkuja.

Laenutaotlus – kuidas see toimib ja mida tuleb silmas pidada

Laenutaotluse esitamine on oluline samm laenu saamise protsessis ning see nõuab teatud dokumentide ja nõuete täitmist. Enne laenu taotlemist on oluline teada, milliseid dokumente ja informatsiooni laenuandja võib nõuda.

Tavaliselt tuleb laenutaotluse esitamisel esitada isikut tõendava dokumendi koopia, näiteks pass või ID-kaart, samuti tõend sissetuleku kohta, nagu palgatõend või pangaväljavõte. Mõnel juhul võib laenuandja küsida täiendavaid dokumente, näiteks pangakonto väljavõtet või vara kindlustuspoliisi.

Oluline on täita laenutaotlus hoolikalt, esitades täpsed andmed ja tagades, et teie sissetulek vastab laenuandja nõuetele. Võimalikud tagatised tuleb selgelt välja tuua, kui neid on, ning kindlasti tuleks tähelepanu pöörata ka laenu tagasimaksmise perioodi ja summa suurusele.

Laenutaotluse protsessi etapid:

 1. Tutvuge hoolikalt laenutingimustega ja kontrollige, kas vastate laenuandja nõuetele.
 2. Täitke laenutaotlus hoolikalt, esitades täpsed ja õiged andmed.
 3. Esitage vajalikud dokumendid ja taotlus laenuandjale.
 4. Oodake laenuandja vastust ja hinnake saadud pakkumist.
 5. Kui olete rahul laenupakkumisega, allkirjastage laenuleping.
 6. Tutvuge hoolikalt laenulepinguga, sealhulgas intressimäära, tagasimaksetähtaegade ja lisatasude tingimustega.
 7. Kui kõik on korras, kannab laenuandja raha teie kontole.

Laenutaotluse esitamine on oluline vastutustundliku laenamise samm. Enne laenu taotlemist tuleb hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda ja veenduda, et laenu tagasimaksmine ei too kaasa ülemäärast koormust. Samuti võib olla kasulik võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi, et leida parim intressimäär ja tingimused vastavalt teie vajadustele.

Laenutaotluse nõuded võivad sisaldada:

 • Isikut tõendava dokumendi koopia
 • Tõend sissetuleku kohta
 • Pangakonto väljavõte
 • Täiendavad dokumendid vara kohta

Oluline on täita laenutaotlus hoolikalt, esitades täpsed andmed ja tagades, et teie sissetulek vastab laenuandja nõuetele. Võimalikud tagatised tuleb selgelt välja tuua, kui neid on, ning kindlasti tuleks tähelepanu pöörata ka laenu tagasimaksmise perioodi ja summa suurusele.

Laenutaotluse protsessi etapid:Laenutaotluse nõuded:
Tutvuge laenutingimustega ja kontrollige nõudeidIsikut tõendava dokumendi koopia
Täitke laenutaotlus hoolikaltTõend sissetuleku kohta
Esitage vajalikud dokumendidPangakonto väljavõte
Oodake laenuandja vastustTäiendavad dokumendid vara kohta
Allkirjastage laenuleping 
Tutvuge laenulepinguga 
Laenuandja kannab raha teie kontole 

Kiirlaenud – kiire ja lihtne lahendus lühiajaliseks rahaliseks vajaduseks

Kiirlaenud on mugav ja kiire viis lühiajalise rahalise vajaduse rahuldamiseks, kuid neid tasub hoolikalt kaaluda. Enne kiirlaenu võtmist on oluline tutvuda erinevate laenuandjate poolt pakutavate tingimuste ja intressimääradega. Intressimäär määrab laenu maksumuse, seega on soovitatav leida madalaim võimalik intressimäär, et vältida liigseid kulusid.

Samuti tasub pöörata tähelepanu lepingutasudele, mis võivad olla seotud laenu võtmisega. Enamasti on laenuandjatel erinevad teenustasud, nagu lepingu haldustasu või laenu väljastamise tasu. Nende tasude suurus võib varieeruda, seega on oluline võrrelda erinevaid laenupakkumisi, et leida kõige soodsam variant.

Laenuperiood on samuti oluline aspekt, mida tuleb kaaluda. Mida pikem on laenuperiood, seda rohkem intressikulu koguneb, kuid samas võib pikem laenuperiood tähendada väiksemat igakuist tagasimakset. Laenuperiood sõltub sageli laenusummast ja laenuandjast, seega on oluline leida endale sobivaim lahendus.

AspektOlulisus
IntressimäärKõige olulisem tegur, mis mõjutab laenu kogukulu
LepingutasudVõivad erineda laenuandjate vahel, seega tasub võrrelda
LaenuperioodMõjutab igakuist tagasimakset ja intressikulu kogusummat

Kiirlaenude võrdlemine aitab leida sobivaima ja soodsaima lahenduse vastavalt oma individuaalsetele vajadustele. Enne otsuse tegemist tasub hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda ja laenu tagasimaksmise võimekust. Vastutustundlik laenamine tagab, et laenu võtmine ei tekita üleliigseid rahalisi raskusi ning võimaldab lühiajalise rahalise vajaduse rahuldada mugavalt ja stressivabalt.

Tarbimislaenud – paindlikud lahendused igapäevaste kulutuste katmiseks

Tarbimislaenud on populaarsed lahendused igapäevaste kulutuste katmiseks, kuid tasub kaaluda mitmeid aspekte enne otsuse langetamist. Laenude valimisel on oluline mitmeid aspekte arvestada. Esiteks tasub võrrelda erinevate laenuandjate pakutavaid intressimäärasid, lepingutasusid ja tingimusi. Lisaks peaks pöörama tähelepanu erinevatele täiendavatele kindlustustele ning võtma arvesse ka laenulepingu muutmise võimalikke tasusid.

Laenulepingu tingimustega tuleb hoolikalt tutvuda, eriti ennetähtaegse tagastamise või lõpetamisega seotud detailidega. Samuti on oluline hindamisakti ajastamine uusarenduste puhul. Oluline on teada, et kodupank ei pruugi alati parimat pakkumist teha ning võib olla kasulik kaaluda teisi pankasid ja nende personaalset lähenemist.

Kiirlaenude puhul tasub jälgida intressimäärasid, lepingutasusid, laenuperioodi ja krediidi kulukuse määra. Kiirlaenude võrdlemine aitab leida sobivaima ja soodsaima lahenduse. Laenu võtmisel tuleb olla vastutustundlik ning hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda ja võimekust laenu tagasi maksta.

Summeerides, tarbimislaenud pakuvad paindlikku lahendust igapäevaste kulutuste rahastamiseks. Samas on oluline arvestada erinevate laenuandjate pakkumisi ja tingimusi ning veenduda, et laenu võtmine on vastutustundlik ja finantsiliselt jätkusuutlik. Õige valiku tegemine võib aidata säästa raha ja tagada rahalise stabiilsuse.

Väikelaenud – sobilikud summad väiksemateks kulutusteks

Väikelaenud on mugav viis väiksemate kulutuste rahastamiseks, kuid enne otsuse tegemist tasub kaaluda erinevaid tegureid. Laenude valimisel on oluline mitmeid aspekte arvestada. Esiteks tasub võrrelda erinevate laenuandjate pakutavaid intressimäärasid, lepingutasusid ja tingimusi. Selles tabelis on toodud näide laenuandjate pakutavatest intressimääradest ja laenuperioodidest.

LaenuandjaIntressimäärLaenuperiood
Pank A4.5%1-5 aastat
Pank B3.8%1-3 aastat
Pank C5.2%1-7 aastat

Lisaks peaks pöörama tähelepanu erinevatele täiendavatele kindlustustele ning võtma arvesse ka laenulepingu muutmise võimalikke tasusid. Laenulepingu tingimustega tuleb hoolikalt tutvuda, eriti ennetähtaegse tagastamise või lõpetamisega seotud detailidega.

“Tasub meeles pidada, et väikelaenu võtmine on finantskohustus, seega tuleb olla vastutustundlik ja hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda ning võimekust laenu tagasi maksta,” ütleb finantsnõustaja Peter Peterson.

Tähtis fakt väikelaenude kohta:

 1. Väikelaenu taotlemisel tuleb esitada dokumentide hulgas kutsetunnistus ja maksudeklaratsioon.
 2. Väikelaenude intressimäärad võivad varieeruda sõltuvalt laenu summa suurusest ja tagatise olemasolust.
 3. Enne väikelaenu võtmist tasub uurida erinevate pankade ja laenuandjate pakkumisi ning võrrelda neid omavahel.

“Väikelaenu võttes tuleb silmas pidada, et intressimäär võib pikema laenuperioodi puhul olla veidi kõrgem. Seetõttu on oluline hinnata oma fikseeritud sissetulekuid ja kindlustada, et laenumakseid saab regulaarselt tasuda,” soovitab Peterson.

Lõpuks, oluline on teada, et kodupank ei pruugi alati parimat pakkumist teha ning võib olla kasulik kaaluda teisi pankasid ja nende personaalset lähenemist. Väikelaenude võrdlemine aitab leida sobivaima ja soodsaima lahenduse. Laenu võtmisel tuleb olla vastutustundlik ning hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda ja võimekust laenu tagasi maksta.

Refinantseerimislaenud – parandage oma finantsolukorda madalama intressiga

Refinantseerimislaenud võivad olla hea võimalus oma finantsolukorda parandada madalama intressimäära abil, kuid tuleb kaaluda erinevaid tegureid. Laenu refinantseerides võite säästa märkimisväärset summat intressikuludelt, kui leiate soodsama pakkumise võrreldes oma praeguse laenuandjaga. Siiski on oluline hoolikalt uurida ja võrrelda erinevate refinantseerimislaenude tingimusi, et mõista, milline variant sobib teile kõige paremini.

Milliseid tegureid tuleb refinantseerimislaenu valimisel arvestada?

Kui kaalute refinantseerimislaenu võtmist, siis peaksite jälgima järgmisi tegureid:

 1. Intressimäär: Võrrelge erinevate laenuandjate pakutavaid intressimäärasid ja valige madalaim võimalik intressimäär. Madalam intressimäär tähendab madalamaid laenukulusid ja võimalust säästa kokku raha.
 2. Täiendavad tasud: Uurige, kas refinantseerimislaenuga kaasnevad täiendavad tasud, näiteks lepingutasud või refinantseerimistasud. Oluline on teada kõiki laenuga kaasnevaid kulusid, et saaksite täpsema hinnangu laenu kulukusele.
 3. Laenu tagasimaksmise periood: Arvestage oma finantsolukorra ja eelarvega ning valige sobiv laenu tagasimaksmise periood, mis võimaldab teil maksta laenu tagasi mugavalt ja ilma suuremate raskusteta.
 4. Tagatised: Kui refinantseerite laenu, siis võib olla vajalik tagatis, nagu kinnisvara või sõiduk. Veenduge, et saate tagatisega seotud nõuded täita ja olema valmis vajalikke dokumente esitama.

Refinantseerimislaenu valimisel on oluline põhjalikult uurida erinevaid pakkumisi, võrrelda tingimusi ja teha informeeritud otsus. Refinantseerimislaen võib aidata parandada teie finantsolukorda, kuid see nõuab hoolikat planeerimist ja arvestamist oma võimekusega laenu tagasi maksta.

Intressimäär (%)Täiendavad tasudLaenu tagasimaksmise periood (aastat)Tagatised
3.50.5% lepingutasu5-10Kinnisvara
40.2% refinantseerimistasu10-15Sõiduk
3.8Puuduvad täiendavad tasud5-20Muud tagatised

Tehke alati põhjalik taustauuring ja võrrelge erinevaid refinantseerimislaenude pakkumisi enne lõpliku otsuse langetamist. See aitab tagada, et valite endale sobiva refinantseerimislaenu, mis vastab teie finantsvajadustele ja võimalustele.

Autolaenud – lihtne viis oma unistuste auto soetamiseks

Autolaenud võivad olla mugav viis oma unistuste auto soetamiseks, kuid neid tasub hoolikalt kaaluda. Enne otsuse langetamist on oluline võrrelda erinevate laenuandjate pakutavaid intressimäärasid, lepingutasusid ja tingimusi. Samuti peaksid autolaenust huvitatud inimesed pöörama tähelepanu täiendavatele kindlustustele, mis võivad kaasas käia laenulepinguga.

Intressimäärade ja lepingutingimuste võrdlus

Autolaenu võttes tuleks tähelepanu pöörata pakutavatele intressimääradele ja lepingutingimustele. Erinevatel laenuandjatel võivad olla erinevad intressimäärad, mis mõjutavad laenu kogukulu. Samuti on oluline tutvuda lepingutingimustega, eriti ennetähtaegse tagastamise või lõpetamisega seotud detailidega.

Lisakindlustus ja võimalikud tasud

Autolaenuga võib sageli kaasneda lisakindlustus, mille eesmärk on kaitsta laenuvõtjat ootamatute sündmuste, nagu näiteks autoõnnetuse või varguse korral. Lisakindlustuse kulud võivad varieeruda sõltuvalt laenuandjast ning seetõttu tasub hoolikalt uurida ja võrrelda erinevaid pakette. Lisaks tuleks arvestada võimalike tasudega, mis võivad kaasneda autolaenu lepingu muutmisel või lõpetamisel.

Laenu tagasimaksmise võimekuse kaalumine

Enne autolaenu võtmist on oluline hoolikalt kaaluda enda finantsolukorda ja laenu tagasimaksmise võimekust. On oluline tagada, et igakuised laenumaksed oleksid jätkusuutlikud ega ületaks märkimisväärselt teie eelarvet. Teie finantsolukorra hoolikas kaalumine aitab teil teha teadliku otsuse ja valida autolaenu, mis sobib teie vajadustele ja võimalustele.

IntressimäärLepingutasudTingimused
4,5%50 eurotLaenu periood kuni 5 aastat, tagatis on vajalik
5,2%40 eurotLaenu periood kuni 7 aastat, tagatis ei ole vajalik
4,8%60 eurotLaenu periood kuni 6 aastat, tagatis on osaliselt vajalik

Ülaltoodud tabelis on näited erinevatest autolaenude intressimääradest, lepingutasudest ja tingimustest. Siiski tasub meeles pidada, et need numbrid võivad varieeruda vastavalt laenuandjale ja sõltuvalt teie isiklikust finantsolukorrast. Seetõttu on oluline alati võtta aega erinevate pakkumiste võrdlemiseks ja oma vajadustele vastava autolaenu leidmiseks.

Kodulaenud – rahastage oma kodu soetamine või renoveerimine

Kodulaenud on mugav viis oma kodu soetamiseks või renoveerimiseks, kuid nende valikuga tasub olla ettevaatlik. Laenude valimisel on oluline mitmeid aspekte arvestada. Esiteks tasub võrrelda erinevate laenuandjate pakutavaid intressimäärasid, lepingutasusid ja tingimusi. Lisaks peaks pöörama tähelepanu erinevatele täiendavatele kindlustustele ning võtma arvesse ka laenulepingu muutmise võimalikke tasusid. Laenulepingu tingimustega tuleb hoolikalt tutvuda, eriti ennetähtaegse tagastamise või lõpetamisega seotud detailidega. Samuti on oluline hindamisakti ajastamine uusarenduste puhul.

“Kodupank ei pruugi alati parimat pakkumist teha ning võib olla kasulik kaaluda teisi pankasid ja nende personaalset lähenemist.”

Kiirlaenude puhul tasub jälgida intressimäärasid, lepingutasusid, laenuperioodi ja krediidi kulukuse määra. Kiirlaenude võrdlemine aitab leida sobivaima ja soodsaima lahenduse. Laenu võtmisel tuleb olla vastutustundlik ning hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda ja võimekust laenu tagasi maksta.

Olulised aspektid kodulaenude valikul:

 • Intressimäär
 • Tagatised
 • Laenulepingu tingimused
 • Ennetähtaegse tagasimaksmise võimalused ja tasud
 • Täiendavate kindlustuste olemasolu

Kodulaenude võtmisel on oluline järgida hea finantsplaneerimise põhimõtteid. Enne laenu taotlemist tasub hoolikalt läbi mõelda oma vajadused ning hinnata oma finantsolukorda. Kindlasti tasub kaaluda mitmeid erinevaid laenuandjaid ning võrrelda nende pakkumisi. Võimalusel võiks konsulteerida ka finantsnõustajaga, et teha informeeritud otsus kodulaenu valiku osas.

Laenupakkumise nimiIntressimäärLaenusummaLaenuperioodTagatis
Pank A2.5%100,000€20 aastatKinnisvara tagatisel
Pank B2.8%90,000€25 aastatKinnisvara tagatisel
Pank C3.0%110,000€15 aastatKinnisvara tagatisel

Järeldus

Laenude valimisel on oluline mitmeid aspekte arvestada ning vastutustundliku laenamise põhimõtteid järgida. Esiteks tasub võrrelda erinevate laenuandjate pakutavaid intressimäärasid, lepingutasusid ja tingimusi. Seda saab teha lihtsalt ja mugavalt, kasutades laenuvõrdlusteenust, mis võimaldab leida parimad intressimäärad ja tingimused erinevate laenuandjate seas.

Lisaks peaks pöörama tähelepanu erinevatele täiendavatele kindlustustele ning võtma arvesse ka laenulepingu muutmise võimalikke tasusid. Enne laenulepingu sõlmimist tuleks hoolikalt tutvuda kõigi tingimustega, eriti ennetähtaegse tagastamise või lõpetamisega seotud detailidega. On oluline olla teadlik ka hindamisakti ajastamisest uusarenduste puhul, et tagada sujuv laenuvõtuprotsess.

Samuti tasub teada, et kodupank ei pruugi alati pakkuda parimat laenupakkumist ning võib olla kasulik kaaluda teisi pankasid ja nende personaalset lähenemist. Tihti võivad alternatiivsed laenuandjad pakkuda soodsamaid intressimäärasid ja paindlikumaid tingimusi. Seega tasub enne laenuotsuse tegemist uurida erinevaid võimalusi ning võtta aega sobiva laenuandja valimiseks.

Kokkuvõttes on laenu võtmine suur finantsotsus ning oluline on olla vastutustundlik ning hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda ja võimekust laenu tagasi maksta. Laenu valimisel tuleb kaaluda mitmeid tegureid, nagu intressimäär, laenu suurus, tagatised ja tagasimakseperiood. Läbimõeldud otsused aitavad vältida võlgadesse sattumist ning tagavad rahalise stabiilsuse tulevikus.

KKK

Q: Milliseid aspekte tuleks laenude valimisel arvestada?

A: Laenude valimisel tasub arvestada intressimäärasid, lepingutasusid, tingimusi, täiendavaid kindlustusi ja laenulepingu muutmise tasusid.

Q: Mida peaksin teadma laenulepingu tingimuste kohta?

A: Laenulepingu tingimustega tuleb hoolikalt tutvuda, eriti ennetähtaegse tagastamise või lõpetamisega seotud detailidega. Samuti tuleks tähelepanu pöörata hindamisakti ajastamisele uusarenduste puhul.

Q: Kas kodupank on alati parim valik laenu saamiseks?

A: Kodupank ei pruugi alati parimat pakkumist teha, seega võib olla kasulik kaaluda teisi pankasid ja nende personaalset lähenemist.

Q: Mida peaksite jälgima kiirlaenude puhul?

A: Kiirlaenude puhul tasub jälgida intressimäärasid, lepingutasusid, laenuperioodi ja krediidi kulukuse määra. Kiirlaenude võrdlemine aitab leida sobivaima ja soodsaima lahenduse.

Q: Kuidas peaksin hindama oma võimekust laenu tagasi maksta?

A: Laenu võtmisel tuleb olla vastutustundlik ning hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda ja võimekust laenu tagasi maksta.

Jaan

By Jaan

Olen majandusentusiast ja olen aastaid tegelenud makroökonoomika, krediidinduse ja liisingu uurimisega. Loodan jagada oma teadmisi ja nägemusi sellel teemal siin oma blogis. Läbi aastate olen kogenud nii majanduskasvu kui ka -languseid, seega usun, et minu praktiline kogemus ja teoreetilised teadmised võimaldavad mul pakkuda väärtuslikke perspektiive majandusküsimustes.

One thought on “Eksperdi nõuanded: kuidas valida sobivaimad laenud”
 1. […] on Eestis saadaval laenud kõigile ning soovitan uurida erinevaid laenuvõimalusi ja valida teile sobivaim laen. Laenud on oluline finantstööriist, mis võimaldab teil saavutada oma eesmärke ja rahuldada […]

Comments are closed.